Müslin Örtüsü Nedir ?

Hamile annelerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi  müslin örtüsü nedir?  Son dönemlerde sık sık adından söz ettiren ve anne adaylarının merak ettiği müslin bezi örtüsüne gerçekten ihtiyaç var mıdır yok mudur? bunu açıklayacağız. Bebekleri örtmek için battaniye çeşitleri nelerdir?

Müslin bezi örtüsü, anneler tarafından çok amaçlı kullanılan ve %100 pamuk veya bambudan üretilen bir örtüdür. 

Müslin Örtüsü Neyden Üretilir?

Sıradan kumaşlara nazaran daha düz ve sık dokunan müslin örtüleri, oldukça ince bir yapıya sahiptir. Müslin bezi örtülerinin anneler tarafından tercih edilme sebebi ise %100 pamuktan ve bambudan üretilmesidir. Bilinmeli ki yeni doğan bebek kıyafetleri %100 pamuktur.

Dünyanın en eski dokuma kumaşı olarak bilinen Müslin bezleri Örtüleri, eski Mısır medeniyetlerinde bebek kundağı olarak kullanılmıştır.

Nerede Kullanılır?

Müslin Örtüsü, son zamanlarda anneler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Dolayısıyla Müslin Örtüsü Nerede Kullanılır? diye merak da edilmektedir. Müslin örtüleri, yapısı gereği bir çok yerde kullanılmaktadır. Müslin örtüsü ne işe yarar? sorusuna şöyle yanıt verelim;

 1. Bebek Kundağı
 2. Anne Emzirme Örtüsü
 3. Bebek Battaniyesi
 4. Bebek Havlusu
 5. Ağız Bezi
 6. Puset Örtüsü
 7. Portbebe Örtüsü
 8. Bebek Arabası Sinekliği
 9. Ter Bezi
 10. Alt Değiştirme Örtüsü
 11. Yer Örtüsü
 12. Güneş Işınlarından Koruma Örtüsü
 13. Park Yatak Üstü Sineklik

Ve daha fazla alanda kullanılmaktadır. Yapısı gereği ince ve düz dokunan müslin örtüleri diğer tekstil ürünlerine göre daha hızlı kurumaktadır. Günümüz teknolojisi ile üretilen müslin örtüleri, anti-alerjenik yapıya sahiptir.

Müslin Örtüsü

Müslin Örtüsü

Müslin Örtüsü Ne Demek? diye merak ediyorsanız, bu sorunuza kısaca; Çok amaçlı, pamuk ve bambudan üretilen ince ve sık dokunan kumaş diyebiliriz.

Örtüsü ölçüsü genellikle 100×100 veya 100×120 olarak satılmaktadır. Müslin örtüsü nerede satılır? sorusu ile sizi karşı karşıya bırakmamak için ona da şöyle yanıt verebiliriz.

 • Bebek mağazaları
 • Bebek tekstil ürünleri mağazaları
 • İnternet mağazaları
 • Konfeksiyoncular.

Müslin örtüsü fiyatları ise ortalama 25 TL ile 110 TL arasında bir fiyata satılmaktadır. Ürünün kalitesi ve markasına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Siz de evinizde müslin bezi örtüsü dikimi yapmak istiyorsanız, ince ve %100 pamuk ürünleri ile yapabilirsiniz.

Yorum yapın