Kreş Yardımı Başvurusu

Çalışan Anneye Kreş Yardımı Başvurusu 20202021

Kreş yardımı başvuru şartları nelerdir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığının, AB ile başlatılan bu proje ile toplam 26 milyon avronun üzerinde bir kreş/anaokulu bakım yardım parası annelere ödeneceği belirtiliyor. Bunun için illerde bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapılması gerekmektedir. İl Müdürlüğü tarafından değerlendirilen raporlardan uygun görülen çocuklar, ücretsiz olarak kuruluşlara yerleştirilebilecektir. Çalışan anneye kreş yardımı nasıl yapılır? Sorusu burada çok araştırılmakta. Kreş yardım başvurusu nedir? Merak edilen tüm soruların işte yanıtı.

E devlet şifresi ile girin anketi doldurun sonrasında başvuru ekranı çıkıyor; https://uyg.sgk.gov.tr/AvrupaBirligiveDisIliskilerProjePortali/InstacareBasvuru/instacareAnket.xhtml

ÇALIŞAN ANNEYE KREŞ YARDIMI

Çalışmakta olan annelere kreş yardımı müjdesi T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk projenin detaylarını paylaşarak, Kreş yardımı projesi ile her anneye 100 Euro destek sağlanacağını toplamda yapılan yardımın  26 milyon euro yu bulacağını aktardı. Bu projenin Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde SGK tarafında uygulanacağını belirtti. Ayrıca projeden 0-60 aylık çocukların Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı çalışan anneler yararlanacaktır. Kreş yardımından çalışan bir anne 24 ay boyunca destek alabilecek. Ayrıca Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk “Mali destekten yararlanmaya hak kazanan ilk 13 bin anneye de tek seferlik 100 euro kırtasiye desteği sağlanacak diye sözlerine ekledi.

Kreş yardımı başvuru şartları nelerdir?

Devlet kreş yardımı sadece çalışan annelere verilmektedir. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı kreş yardımı başvurusu için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Kreş yardımından yararlanabilmeniz için çocuğunuzun başvuru tarihi itibari ile çocuğunuz 0-60 ay Aralığında (60’ıncı ay dâhil) olmalıdır.
  • Belirtilen illerden “Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya” illerinden birine ikamet etmeniz gerekmektedir.
  • Anne ve çocuk aynı adreste ikamet etmeli.

   Kreş Yardımı Başvurusu 2020

   Kreş Yardımı Başvurusu 2020 2021

  • Kesin kayıt tarihi itibariyle herhangi bir iş yerinde 4A yani eski adıyla SSK sigorta kapsamında olmak üzere tam zamanlı çalışıyor olmanız gerekli. (SGK’ya devri yapılmayan banka sandıklarına tabi olanlar hariç)
  • Çocuğunuzu Proje uygulama illerindeki Milli Eğitim Bakanlığı veya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine çalışma saatlerinize uygun olarak düzenli olarak göndermeniz gerekmektedir.

KREŞ YARDIMI BAŞVURU FORMU 2020

Sosyal Güvenlik Kurumunun sitesi üzerinde bulunan SGK kreş yardımı sayfasında başvuru formları vardır. Devlet kreş yardımı başvuru formu ile ilgili karşınıza şu evrak listesi gösterilmektedir;

  • Adres Bildirim Dilekçesi
  • Bilgi Formu Boş Değişmiş Hali
  • Çocuk İçin İstenen İhtiyaç Listesi
  • Banka Hesap Numarası
  • Kayıt İçin Gerekli Belgeler/Evraklar.
  • Müracaat Formu
  • SGK Yakını Başvuru Formudur.

Bu formları düzenli bir şekilde eksiksiz olarak doldurduktan sonra formların üzerinde yazılı yere eksiksiz bir şekilde teslim ediniz. Veya e-devlet üzerinden T.C. ve şifrenizi girdikten sonra arama çubuğuna “SGK – Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Proje Portalı” yazarak ekrana gelen başvuru formunu tam bir şekilde doldurunuz. 

SGK kreş yardımı 2020 2021,İŞKUR kreş yardımı başvurusu,çalışan annelere kreş yardımı e-devlet,uyg.sgk.gov.tr kreş yardımı, Çalışmayan anneye kreş yardımı 2020 desteği destekleri nasıl alınır? sgk’ kreş yardımı e-devlet,Çalışmayan annelere kreş yardımı, Ç alışan anneye kreş yardımı başvuru bereye yapılır formu word pdf excel format.