Kreş Anaokulu Yuva Sitesi Neden Kuruldu ?

Kreş Anaokulu Yuva Sitesi Neden Kuruldu ?

Kreş Anaokulu Yuva Sitesi Neden Kuruldu ? Çocuğum 4 yaşına girdi. Etrafımdaki mahalle, semt ve ilçede internetten kreş anaokulu yuva aramaya başladım. Kreşin internet sitesi var mı? Adresi, yorum ve tavsiye gibi bilgilere ihtiyacım oldu. Ama internette tek sayfada tüm mahallenin, ilçenin veya ilin kreş bilgilerini bulamadım. 1 saat internette kreş aradım.

Zaman kaybından başka bir şey değildi. Araştırmalarımı bitirdikten sonra sitemin alt yapısını yapıp bu internetteki boşluğu doldurmaya karar verdim. Tüm Türkiye deki kreşleri mahalle mahalle araştırıp sizlerle paylaşmaya başladık. Umarım Anne ve babalara yardımcı olacaktır.

Kreş Anaokulu Yuva Sitesi Neden Kuruldu ?

Her yıl memur atamaları oluyor. Bir çok  Vali, kaymakam, hemşire, doktor, mühendis, asker, avukat, polis ve savcı bulunduğu ilden başka illere atanmaktadır.

Bu nedenle bir çok devlet memuru gideceği ilde çocuklarına kreş, anaokulu, ilk okul, dershane, lise ve özel okul aramaktadır. Bazı annelerde hem çok bakıcısı hem de bebek bakıcısı aramaktadır.

Yakın zamanda bu site içinde bir forum açıp, bu forumda kreşler ve anaokulları hakkında detaylı yorumlar ve tavsiyelerde bulunabileceksiniz. Ama şimdilik ilgili mahallenin altına olumlu/olumsuz yorum yapabilirsiniz.

Çocuğumu öncelikle anaokulu ve kreşler şart mı? Şart,  Çocuklarımızı 2 farklı nedenden kreşe göndermemiz gerekiyor.

1.Günümüz şartlarında Anne ve Baba çalışmak zorunda olduğu için çocuğunu kreşe vermek zorundadır. Babaanne ve Dede, Anneanne ve dede baksa da 3 yaşından sonra çocukları kreşe yarın günde olsa göndermek gerek. Bazıları da evinde bakıcı tutarak baktırmakta. Bu da kısa süreli bir çözüm olacaktır.

2. Çocuklarımızım sosyalleşmesi, paylaşmayı öğrenmesi, arkadaşlık geliştirmesi, aynı zamanda beyin ve öğrenme gelişimi, el becerileri geliştirmesi, tuvalet, yemek, sıra, kazanmayı kaybetmeyi öğrenmesi gibi daha bir çok bilgiyi bu kurumlarda öğrenecektir.   Kreşlerin bir çok yararı vardır. Tek zararı bulaşıcı hastalıkların kısa sürede yayılmasıdır.

Kreş Anaokulu Yuva Sitesi Neden Kuruldu

Kreş Anaokulu Yuva Sitesi Neden Kuruldu

Sizlerde çevrenizdeki kreşleri anaokullarını yuvaları ana sınıflarını ve okul öncesi kurumları sitemizdeki kategorilerde kolayca bulabilirsiniz. Çocuğunuzu yarım günde olsa okul öncesi  bir kuruma göndermenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapın