Aksaray Zübeyde Hanım Anaokulu

Aksaray merkez Zübeyde hanım anaokulu 2020 yılında Aksaray Üniversitesi Kampüsü içerisinde Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyete başlamış bir anaokuludur.  Anaokulunun yeni faaliyete başlamış olmasına karşın Üniversite içinde bulunması önemli ölçüde artı değer sağlamaktadır. Şöyle ki; hem geniş ve ferah alanı hem de kampüs içerisindeki sessiz, korunaklı bir ortamda bulunması diğer anaokullarında onu ayırt etmektedir. Ayrıca genç ve dinamik eğitim kadrosu Üniversite tecrübe ve bilgi birikimi ile buluşunca önemli kazanımlar elde edilmektedir.

Anaokulunda bu zamana değin birçok sosyal etkinlik yapılmış ve yapılmaktadır. Bu özelliği ile öğrencilerine eşsiz kazanımlar sunmaktadır. Bu sosyal etkinliklerden bazıları;

  • En Yeşil Bahçe(Doğayı Keşfediyoruz, Soğan Dikimi vs.)
  • Çeşitli Periyodik Etkinlikler(Polis Katılımı, Pamuk Şeker Şenliği, Anneler Günü, 23 Nisan Çocuk Bayramı, Yerli Malı, Adliye Gezisi, İlköğretim Haftası, Öğretmenler Günü, Sinema, 10 Kasım Ulu Önder Atatürk’ü Anma Günü, Kızılay Haftası, Cumhuriyet Bayramı, Şehitleri Anma Programı vs.)
  • Geri Dönüşüm Defilesi

Tüm bunlar haricinde anaokulunda önemli temel eğitimlerde verilmektedir. Bunların en başında karakter eğitimi gelmektedir. Bu eğitim kapsamında üzerinde durulan ve öğrencilerin kazanım sağlamaları için çalışmalar yürütülen temel alanlar; sorumluluk, sevgi, saygı, adil olma, sağlıklı olmaya önem verme(bu kapsamda “beslenme dostu okul projesi yürütülmektedir.”) , sabır, iş birliği, vefa-dostluk, çalışkan olma, yerin gelince hayır diyebilme, kültürel değerlere duyarlı olma, vatanseverlik ve peygamber sevgisidir.

Yukarıdaki önemli etkinlik ve eğitimler haricinde anaokulunda çok kapsamlı eTwinning projeleri uygulanmaktadır. Bu projeler ile Zübeyde Hanım Anaokulu Aksaray yine diğer anaokulları ile ayırt edici bir eğitim kalitesine ulaşmaktadır.  Başlıca eTwinning projeleri;

  • Atma Dönüştür
  • Maskotumla Şehrimi Geziyorum
  • Montessori, dehanın ardındaki bilim
  • Bıcı bıcı eller, kaçsın virüsler
  • Bırak kendim yapayım
  • Miniklerle eğlenceli matematik

Özellikle eğitim kalitesi, dinamik eğitici kadrosu ve harika konumu ile Aksaray Zübeyde Hanım Anaokulu bulunduğu ildeki diğer anaokullarının önemli ölçüde ilerisindedir.  Halen 5 derslik, 10 öğretmen ve 168 öğrencisi ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Aksaray Zübeyde Hanım anaokulu iletişim

Adres: Bahçesaray Mahallesi, Kampüs Belediye Evleri Sokak, Aksaray Üniversitesi Kampüs Alanı

Telefon: 03822172321

 

 

 

 

Yorum yapın